Rosja

Rosja

1. Zwierzęta towarzyszące, wwożone do Federacji Rosyjskiej, powinny być zaopatrzone w weterynaryjne świadectwa zdrowia, odpowiadające wymaganiom Federacji Rosyjskiej przy imporcie zwierząt towarzyszących. Wwóz psów i kotów jest możliwy na podstawie paszportów międzynarodowych, pod warunkiem, że

w paszporcie będą zamieszczone wszystkie obowiązkowe uwagi, przewidziane przez:

Wymagania weterynaryjne podczas importu do Federacji Rosyjskiej zwierząt futerkowych, królików, psów i kotów, zatwierdzone przez Ministerstwo Rolnictwa i Wyżywienia Rosji 23 grudnia 1999 r. Nr 13-8-01/1-15 (tłumaczenie poniżej).

2. W przypadku braku parafowanego weterynaryjnego świadectwa zdrowia pomiędzy Federacją Rosyjską a krajem-eksporterem, wwóz do Federacji Rosyjskiej, zwłaszcza ładunków podlegających kontroli, jest dokonywany na podstawie świadectwa zdrowia, utworzonego

z uwzględnieniem wymagań weterynaryjnych Federacji Rosyjskiej (jw.). 

3. Nie wprowadzono ograniczeń wiekowych dla wwożonych do Federacji Rosyjskiej zwierząt towarzyszących.

4. Nie wprowadzono zakazu wwozu określonych ras psów do Federacji Rosyjskiej.

5. Identyfikacja zwierząt towarzyszących nie jest obowiązkowa.

6. Na wwóz do Federacji Rosyjskiej zwierząt towarzyszących (1-2 sztuki kotów i psów), należących do jednego właściciela (przy posiadaniu dla tych zwierząt międzynarodowych paszportów lub świadectw zdrowia) zezwolenie Rosselchoznadzoru nie jest wymagane. Wwozu pozostałych zwierząt towarzyszących, a także partii kotów i psów w celu handlowym na wewnętrznym rynku Federacji Rosyjskiej, dokonuje się na podstawie pozwolenia Rosselchoznadzoru.

7. Zgoda na wwóz/wywóz zwierząt może być wystawiona na konkretną osobę fizyczną lub prawną na wniosek Głównego Państwowego Inspektora Weterynaryjnego subiektu Federacji Rosyjskiej, w którego region planowany jest wwóz wymienionych zwierząt.

wróć

 

Gabinet weterynaryjny lek.wet. Agnieszka i Radosław Sierpień
ul. Szewska 12, 87-100 Toruń - Starówka
tel. gab. 56 621 05 91 tel.kom.  784 482 871
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  ​

projekt www.pollyart.pl